Obří uhelná skládka Heřmanice - o nás bez nás!!! | 02.10.2018

Věděli jste, že:

• v Heřmanicích a Hrušově v tichosti vznikl na ploše 59 000m2 obrovský zásobník pro uskladnění koksu a uhlí s kapacitou 100 000 tun, s předpokládaným dvojnásobným ročním obratem této kapacity?

• Že návoz i následný odvoz je realizován nejen železnicí (70 %), ale také těžkými nákladními automobily (30 %)?

• Že materiál, už z podstaty prašný, bude skladován až do výšky 12 metrů?

• Že provoz areálu bude v pracovní dny celých 12 hodin s výjimkou víkendu?

• A že někdo „od stolu“ rozhodl, že provoz tohoto skladu údajně nebude mít vliv na životní prostředí a veřejné zdraví a není tedy ani potřeba tento záměr posuzovat podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí?

 

Připadá Vám to vše jako hloupost? Nezbláznili jsme se, jen jsme si přečetli rozhodnutí odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu z ledna 2017 a dnes (tedy 1. 10. 2018) se také na vlastní oči přesvědčili, že je to skutečnost!!!

Korunu tomu nasadilo i vyjádření pana Podešvy (hnutí ANO, stávající člen komise životního prostředí Slezské Ostravy) na sousedském setkání v neděli 30. 9. 2018, kde na přímý dotaz odpověděl, že Úřad Slezské Ostravy návrh zamítnul a uhelná skládka v Heřmanicích není a nebude. Ona už tam ale je a funguje!!! V Radvanicích se podobný záměr podařilo aktivitou tamní radnice zablokovat, Slezská byla bohužel bezzubá!!!

 

Jsme přesvědčeni, že do podobně závažných rozhodnutí by měli být přizváni zejména občané.

 

CO SI MYSLÍTE VY???

 

Leták ve verzi PDF ke stažení ZDE