Členové výboru - Slezská pro život

1. Ing. Lubomír Noga, Ph.D., MBA Podnikatel, IT specialista, majitel Heřmanického pivovaru

lubomir.noga.jpgIng. Lubomír Noga, Ph.D., MBA
Muž, 46 let
Předseda a člen výboru politického hnutí Slezská pro život
Předseda spolku Heřmanice dětem z.s.
Jednatel ve společnosti ISSA CZECH s.r.o.
Majitel Heřmanického pivovaru

Procestoval jsem přes 60 zemí, zdolal mnoho vrcholů ve velehorách po celém světě a pokorně se při tom seznámil s mnohými kulturami. Vždy jsem se ale rád vracel a těšil do svého rodiště Slezské Ostravy, Heřmanic, kde jsem strávil, celý svůj život.

Vysokoškolské studium jsem zahájil v Ostravě a pokračoval ve Finsku a USA. Od základní školy jsem se věnoval programování a informatice - oboru, který se mi stal celoživotním koníčkem a zaměstnáním. Jsem předsedou spolku Heřmanice dětem. Ten jsme s přispěním mých kamarádů založili v roce 2014 proto, že nám vadila naprostá absence volnočasových aktivit v Heřmanicích, především pro děti. Máme za sebou mnoho realizovaných akcí a zájem dětí se stále zvětšuje. Mezi ty nejdůležitější patří pěší a cyklistické výlety, letní olympiáda, sjíždění řek a cyklistické závody Heřmanické kolo. Tyto akce nepořádáme měsíc před volbami, ale v průběhu celého roku a máme mnoho dalších nápadů, které budeme realizovat.

Jsem hrdý na to, že se nám s kamarády povedlo vybudovat "komunitní" Heřmanický pivovar, první na Slezské Ostravě. Díky němu se nyní mnoha lidem v Ostravě, nespojí slovo Heřmanice pouze s věznicí, jako tomu bylo donedávna. Nicméně, bez velké podpory a pomoci mnoha přátel, kteří se celého projektu účastnili, by se to nepodařilo. Proto jim patří veliký dík!

Nejsem typ, který jen nečinně přihlíží a kritizuje, proto jsem se rozhodl začlenit do skupiny podobně smýšlejících přátel. Nejsme politickými matadory, ale máme zkušenosti z mnoha oborů a všichni chceme jedno – mít možnost podílet se na správě věcí veřejných na Slezské Ostravě. Doufáme, že to vyjde. Pokud ne, budeme pokračovat v tom, co jsme začali s pocitem, že jsme udělali vše, co bylo v našich silách..

Životní role
Přinášet radost a štěstí své rodině, být otcem, za kterého mohou být mé děti hrdé. Hledat, rozvíjet a podporovat talent svých dětí, aktivně se účastnit jejich dospívání. Být důvěryhodným, odpovědným, dochvilným a spolehlivým. Jednat vždy s pokorou, skromně a spravedlivě, s pozitivním postojem, nadále sdružovat lidi organizováním sportovních a volnočasových akcí, udržovat se v dobré fyzické a psychické kondici, být znalý. Být čestným přítelem, kolegou a partnerem. Vážit si všech, kteří se mnou spolupracují, zastupovat důvěryhodného a oblíbeného zaměstnavatele, organizátora a manažera.

2. Mgr. Kamil Horák Nákupčí v IT

Kamil HorákMuž, 43 let

Nákupčí IT v nadnárodní společnosti

OSVČ v oblasti nákupu a prodeje IT

Zakladatel a člen občanského sdružení Slezská pro život, z. s.

Místopředseda a člen výboru politického hnutí Slezská pro život

Narodil jsem se 7. 11. 1974 v Ostravě, a s výjimkou studia a 10 letého působení v Krnově, jsem celý život věrný rodnému městu. Původním zaměřením jsem hudebník, absolvent Konzervatoře Ostrava v oboru hra na fagot. Po základní vojenské službě jsem vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci a stal se středoškolským učitelem s aprobací na pedagogiku a hudební výchovu. Na SPgŠ a SZŠ v Krnově jsem vykonával práci učitele maturitních předmětů a třídního od roku 2000. V roce 2010 jsem nastoupil do nové životní příležitosti jako globální nákupčí nadnárodní společnosti Tieto, kde působím dodnes. Souběžně s výše uvedeným pracuji od roku 1999 do současnosti jako OSVČ v oblasti nákupu/prodeje výpočetní techniky.

V organizované volnočasové oblasti jsem se asi deset let věnoval práci s dětmi a mládeží v ostravském oddíle skautu. V Krnově jsem založil, vedl a trénoval první florbalový tým, který se zapojil do regionálních ligových soutěží. Několik let jsem působil i jako florbalový rozhodčí. Nyní se soustředím zejména na rodinu, své sousedy a okolí.  

Jsem ženatý, mám dvě školou povinné dcerky, dva čtyřnohé mazlíčky a spoustu aktivit a zájmů, mezi něž patří kutilství, fotografování, zájem o přírodu, pěší, vodní a cykloturistiku, zimní sporty, tenis a badminton. Snad jako dědictví mého dlouholetého působení ve skautu stále ctím foglarovské principy v osobním i rodinném životě, a proto mi vadí nespravedlnost a bezpráví v mém okolí. To je snad hlavním důvodem, proč jsem začal bojovat nejdříve samostatně a poté v rámci občanského spolku s problémy v mém bydlišti – Slezské Ostravě.    

Jsem připraven bojovat s bezprávím a za zajištění kvalitního života na Slezské i za Vás! Dáte mi svou důvěru?

 

3. Jindřich Karkoška Dispečer

Jindřich KarkoškaNarodil jsem se 16.2.1981 v Bohumíně a s rodiči jsem bydlel v Rychvaldě (okr.Karviná). Vyučil jsem se v roce 1998 mechanikem a opravářem strojů a zařízení v Bohumíně. Po absolvování vojenské základní služby jsem pracoval v Bohumínských železárnách jako přípravář výroby. V rámci dalšího vzdělávání jsem absolvoval několik svářečských kurzů zakončených státní zkouškou. V roce 2009 jsem nastoupil k Hutním montážím ve Vítkovicích na pozici svářeč. V rámci reorganizace jsem začal pracovat na oddělení osobní dopravy a pracuji zde dodnes. V roce 2005 jsem koupil starý rodinný dům ve Slezské Ostravě (část Zvěřina), který jsem si vlastními silami zrekonstruoval. Spolu s ostatními lidmi ze Zvěřiny jsem založil spolek ,,Zvěřinské Údolí“, kde od roku 2015 vykonávám funkci předsedy spolku. Organizuji zábavné akce pro děti a jejich rodiče jako např. stavění a kácení máje, smažení vaječiny, zdobení vánočního stromu a Mikuláše. Pořádám úklidové akce v našem okolí. Mezi mé zájmy patří starost o dům a zahradu, chov ryb a andulek.

Přijal jsem nabídku stát se členem výkonné rady hnutí Slezská pro život, protože z vlastní zkušenosti vím, že když lidem záleží na místě, ve kterém žijí, a když jsou ochotni podílet se na jeho zvelebování, mohou společně hodně dokázat. Nemá smysl čekat, že to někdo udělá za nás. Výsledkem takové spolupráce je nejen hezké místo pro spokojený život, ale také dobré sousedské vztahy, díky kterým se toto místo stane domovem.

4. Magda Luňáčková Manažerka

magda.lunackova.jpgNarodila jsem se 13.1.1974 v Ostravě a s výjimkou kratičkých období jsem ji nikdy neopustila. Ve Slezské Ostravě žiji od roku 2017 s manželem, našimi dětmi a chlupatými kočičími mazlíčky. Zde jsem také absolvovala gymnázium Hladnov a následně začala pracovat v bankovnictví, kterému jsem zůstala věrná 21 let. V průběhu mých dvou mateřských „dovolených“ jsem se začala věnovat lektorování kurzů nošení dětí, předporodní přípravě a školení soft skills pro dospělé. Po ukončení druhé mateřské dovolené jsem dostala příležitost poznat svět komunální politiky, kdy jsem pracovala 2 roky na úřadu Moravská Ostrava a Přívoz jako asistentka starostky a místostarosty. Byla to velmi zajímavá zkušenost. V současné době pracuji v galerii PLATO na pozici provozní manažerky a mám na starosti produkčně provozní tým. 

V mládí jsem hrála závodně basketbal. Rekreačně jsem se po ukončení vrcholového sportování věnovala dál i volejbalu, tenisu, badmintonu, ping pongu, vodáctví, ráda jsem jezdila na běžkách a lyžovala. Lyže zůstaly mou celoživotní láskou, kterou sdílím i s mým mužem, stejně jako cvičení tai-chi. Společně se synem a dcerkou trávíme čas na horách, v přírodě, rádi cestujeme. Miluji dobré víno, mé přátele, hudbu, divadlo, západy slunce i deštivé počasí, kdy si vychutnám čas na knihy a čaj.

Ať už se pohybuji v jakékoliv komunitě, vždy mám potřebu věci pochopit, poznat a porozumět prostředí a lidem co nejvíc. Proto jsem v bance fungovala jako předsedkyně odborů. Proto jsem ve škole, kam chodí mé děti, byla členkou výkonného výboru waldorfského sdružení a nadále zůstávám aktivní i jako řadová členka. A proto mi přišlo přirozené přidat se k hnutí Slezská pro život, ať už v první chvíli kvůli situaci kolem heřmanického terminálu – lidsky řečeno nekryté skládky uhlí, která znečišťuje nejen ovzduší, ale i cesty, nebo kvůli jakýmkoliv jiným situacím, provázejícím nás v běžném životě, který všichni vedeme tady, doma, na Slezské.

5. Ing. Taťana Luptáková Hypoteční specialistka

S radostí vzpomínám na chvíle, kdy jsem jako dítě mohla běhat po zahradě na Hladnově u moji milované babičky, z Kamence jsem to k ní měla kousek. Od té doby již uplynul nějaký čas a mnohé se změnilo, ale moje láska ke Slezské přetrvala. Žiji tady s manželem celý svůj život, stejně jako moje maminka a syn, díky čemuž mám silné vazby na většinu svých sousedů, často bývalých spolužáků a jejich rodin.
 
Vystudovala jsem Vysokou školu Báňskou, ekonomickou fakultu a jako profesní cestu si vybrala bankovnictví. Práce hypoteční specialistky mě naplňuje především pocitem, že mohu malou měrou pomoci ostatním ke splnění jejich snu o bydlení. Moje práce, úsilí a nadšení se odráží i na mých výsledcích a  spokojených klientech. Věřím, že podobné pocity z dobře odvedené práce zažiji i v našem hnutí Slezská pro život, kde bych chtěla uplatnit i mé další vzdělaní z oblasti  sociálně právních věd.

Ve volném čase se věnuji četbě, můj oblíbený autor je Patrik Hartl,  mám ráda i napětí, detektivky  a "míruji" =  miluji divadlo Mír !!! Jsem jejich velkou fanynkou a jejich humor je mi vlastní. Mám ráda dobré víno, dobré jídlo a dobré lidi.

Mým motivem pro práci v hnutí je udržet Slezskou jako bezpečné a klidné místo pro všechny, kteří zde chtějí spokojeně žít.

6. Roland Müller OSVČ v oblasti autodopravy a servisu automobilů, profesionální řidič

roland.muller.jpgNarodil jsem se 22. 10. 1973 v Ostravě a jsem s ní úzce svázán po celý život. Na profesní dráhu jsem se připravoval na SŠ v oboru mechanik silnoproudých zařízení s maturitou. Od roku 1995 až do současnosti působím jako OSVČ v oblasti autodopravy a servisu automobilů a jsem také profesionální řidič. Podnikatelské aktivity neustále rozvíjím, a proto se postupně rozrůstá i počet mých zaměstnanců. Zatím poslední aktivitou je rozšíření podnikání na mezinárodní kamionovou dopravu.


Kromě práce se soustředím zejména na rodinu, přátele, sousedy a své okolí. Jsem ženatý, mám dvě vlastní děti, z toho jedno školou povinné, několik čtyřnohých mazlíčků a spoustu aktivit a zájmů, mezi něž patří kutilství, zájem o přírodu, motorky a mototuristiku, zimní sporty, plavání. Vadí mi nespravedlnost a bezpráví v mém okolí. To je snad hlavním důvodem, proč jsem se stal členem politického hnutí Slezská pro život, kde chci aktivně pracovat a podílet se na řešení problémů nejen v mém bydlišti, tedy Slezské Ostravě, ale i v širším kontextu.    

 

7. Jindřiška Sikorová Referent
Jindřiška SikorováNarodila jsem se 21.2.1980 v Ostravě. Po dokončení studia na gymnáziu s rozšířenou výukou cizích jazyků jsem pokračovala ve vzdělání na Palackého univerzitě v Olomouci, kde jsem v roce 2002 získala titul bakaláře v oboru Francouzština s aplikovanou ekonomií. S partnerem vychováváme dceru a syna a žijeme ve Slezské Ostravě ve vlastním domě. Po mateřské dovolené jsem nastoupila ke svému zaměstnavateli Povodí Odry, státní podnik jako referent odboru vodohospodářských koncepcí a informací.  Mezi mé koníčky patří sport, moto sport, kultura, četba a ruční práce.
Stala jsme se členkou hnutí Slezská pro život proto, že takto se alespoň můžu pokusit ve svém okolí něco změnit a nejen o tom mluvit. Mám možnost se aktivně podílet na dění nejen ve svém sousedství, ale i v jiných částech Slezské Ostravy.
8. Ing. Martin Sondel, Ph.D. Technik

martin.sondel.jpgNarodil jsem se v roce 1974 v Ostravě. Od dětství bydlím ve Slezské Ostravě, kde jsem také absolvoval základní školu na ulici Bohumínské. Díky tomu jsem od počátku spojen se specifickým životem v této části Ostravy, která byla a je významně poznamenána bývalou důlní činnosti. Mé další období studií se zaměřovalo především na strojírenství, a proto jsem absolvoval Střední průmyslovou školu v Ostravě Vítkovicích a dále jsem pokračoval na Vysoké škole – Technické univerzitě Ostrava v Porubě. Vystudoval jsem strojní inženýrství a využil jsem rovněž možnosti prohloubit své znalosti a zúčastnit se výzkumných aktivit na doktorském studiu na téže univerzitě, které bylo pro mě přínosné také pro možnost studovat v zahraničí a prohloubit si tak rovněž jazykové znalosti.

Má profesní činnost se dále zaměřovala na technickou práci ve strojírenství se specializací na svařování materiálů, a kromě praktické činnosti jsem se zabýval nadále výzkumnou činností se zaměřením na materiály pro energetický průmysl. Výsledky z výzkumné činnosti jsem prezentoval na několika významných zahraničních konferencích nejen v Evropských zemích, ale také v USA, Japonsku, Koreji, Rusku a Austrálii. Své zkušenosti jsem měl možnost rovněž několik let předávat studentům na VŠB-TU Ostrava. V současnosti jsem spolumajitel a jednatel organizace, která se zabývá zkušební, inspekční a auditorskou činností pro strojírenské firmy působící nejen v Moravskoslezském kraji a ČR, ale také v zahraničí.

Mezi mé záliby patří cyklistika, práce kolem domu, včelaření a automobilová technika. Jsem ženatý a mám dvě děti. Jelikož bydlíme a děti také vyrůstají ve Slezské Ostravě, tak mi není lhostejný život a osud této dnes již zelené okrajové části Ostravy. Z tohoto důvodu jsem využil možnosti zapojit se do činnosti politického hnutí Slezská pro život. Tímto bych chtěl přispět ke zkvalitnění bydlení a života nejen současné, ale také hlavně příští generace ve Slezské.

9. Mgr. Iveta Vojtěchovská Učitelka

Iveta vojtěchovskáNarodila jsem se 23.1.1970 ve Slezské Ostravě. Vystudovala jsem gymnázium na Hladnově a pokračovala ve studiu na Pedagogické fakultě v Ostravě, obor Učitelství pro 1. stupeň národní školy se zaměřením na hudební výchovu. Vždy mne bavily jazyky a tak jsem po absolvování tehdy již Ostravské Univerzity pokračovala ve studiu francouzštiny. Následoval roční pobyt ve Francii a tříletý pobyt ve Velké Británii, kde jsem kromě studia angličtiny také učila češtinu na jazykové škole.

Po svém návratu jsem krátce učila na základní škole, pracovala v cestovní kanceláři a v Centru kultury a vzdělávání, kde jsem měla na starosti jazykové kurzy, galerii moderního umění a amatérské umělecké kroužky. Rok jsem provozovala svou vlastní školu jazyků a současně začala učit pro jazykovou školu Eschola v Porubě. V této škole pracuji dodnes jako manažerka kurzů a částečně také jako lektorka.

Mými koníčky jsou cestování a poznávání jiných kultur, jízda na koni, čtení knih a hudba. Také mám „zelené prsty“ jak by nazval Angličan každého, kdo je vášnivým zahrádkářem. Nikdy jsem nebyla v žádné straně. Nyní jsem se stala zakládající členkou politického hnutí Slezská pro život a jsem členkou výkonného výboru.

Proč jsem se rozhodla kandidovat v komunálních volbách?

Díky mému pobytu v zahraničí jsem měla možnost pozorovat, jak se žije v jiných zemích, kde mají obyvatelé prostor ovlivňovat život v okolí svého bydliště ve spolupráci se svými zastupiteli, kteří tuto aktivitu vítají a podporují. Díky tomu žijí lidé v prostředí, kde soused respektuje svého souseda, kde lidem záleží i na tom, jak to vypadá za jeho plotem a ne jen na jeho vlastní zahradě. Obyvatelé si váží místa, ve kterém žijí - jak jeho historie, tak také současnosti.

Naše rodina bydlí ve Slezské Ostravě déle než 200 let a já jsem zde prožila celý svůj život. Měla jsem možnost pozorovat, jak se Salma (část, ve které bydlím) mění v čase. Znám zdejší lidi. Jak starousedlíky, tak ty nově přistěhované. Jsou to báječní lidé a já jsem moc ráda, že jsou právě mými sousedy. Máme jedno společné – chceme žít v hezké a klidné čtvrti, kde se lidé nemusí bát vyjít večer ven, kde jsou chodníky, aby už maminky s dětmi a senioři nemuseli uskakovat do příkopu před rychle jedoucími nákladními auty a autobusy, a kde nehrozí, že si podnikatel koupí polorozpadlé domy do kterých pak nastěhuje lidi, kterým na bydlení přispívá stát a kterým nevadí, že jejich domy mají promočené zdi a postrádají kanalizaci. A právě tento případ byl tou příslovečnou poslední kapkou, která spojila nejen obyvatele Salmy, ale také blízkého okolí, kteří by zcela jistě dopad takového typu podnikání brzy pocítili.

A teprve ve chvíli, kdy jsme se opakovaně obraceli na naše zastupitele s prosbou o pomoc v této situaci, teprve v této chvíli jsme si uvědomili, že pokud si nepomůžeme sami, nikdo se nás nezastane. Tak jsme se pustili do práce a za necelé dva roky můžeme říci, že vidíme za sebou výsledky. Stálo nás to hodně úsilí i času, ale nelitujeme toho. Jsem moc ráda, že jsem měla štěstí nejen na nejbližší sousedy, kteří se do hnutí Slezská pro život zapojili, ale také na lidi z jiných částí Slezské Ostravy, kteří mají podobné problémy a rozhodli se s námi spolupracovat. To je pro mne velkou motivací pokračovat v práci, kterou jsme započali, protože všichni chceme, aby se na Slezské dobře žilo.

 

Kontrolní a smírčí komise

1. Jolana Strýčková
2. Ivan Pokorný
3. Bc. Jan Hrubý Technik BOZP